The Streets
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

The Streets

Forum RPG!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ollie or kickflip? :P

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeSam Ian 23, 2010 11:29 pm

Încerc să fac kickflip şi...din nou nu îmi iese. Nervos, dau cu piciorul în skate şi mă trântesc ăpe bancă, lasându-mi capul în mâna dreaptă. Oftez.
-Ce dracu' fac greşit? Spun eu nervos, mai tare decât tonul meu normal.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeSam Ian 23, 2010 11:33 pm

Ma plimbam cu rolele prin parc in timp ce priveam in jur. M-am oprit la un moment dat si am inspirat adanc, intinzandu-ma in acelasi timp.
-Aaah...trebuia sa imi aduc si eu skate-ul...m-am saturat de role...
Mi-am ridicat privirea si l-am vazut pe Adeon stande pe o banca. Ma apropii usor de el si spun, zambind:
-Salut! Ce faci?
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 12:02 am

Îmi ridic uşor capul şi îi zâmbesc forţat.
-Salut! Exersez kickflip, dar, precum cred că observi, nu am prea mult succes. Privesc oarecum amuzat spre iarba unde era aruncat skateul. Dar tu, ce faci_
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:17 pm

M-am asezat langa el si l-am privit bland.
-Am iesit si eu la aer. Cu rolele...dar trebuia sa imi iau skate-ul.
Am zambit apoi mi-am indreptat privirea spre skate-ul baiatului, ce zacea pe iarba.
-Imi arati kickflip? mi-am indreptat privirea spre el, zambind. Nu trebuie sa fie chiar asa de rau, nu-i asa?
Sus In jos
Brooke

Brooke


Mesaje : 177
Data de înscriere : 22/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:33 pm

Plictisita , again cu skatul , am privit spre pista , toti exersau , era un concurs sau ceva ? si eu exersam de ceva zile bune kickflip`ul , de data asta speram sa imi iasa . M-am apropiat de niste scari analizand bara , apoi am inspirat aer in piept , gandindu-ma .
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 3:47 pm

Oftez şi îi zâmbesc.
-Mda, mă chinui de aproape o săptămână să îl fac corect, dar nu îmi prea iese. Nu înţeleg ce fac greşit, dar fie, dacă vrei tu, o să încerc.
Mă ridic de pe bancă şi iau skateul de pe iarbă. Îl trântesc pe asfalt şi mă aşez pe el. Mă concentrez şi îmi aduc aminte fiecare mişcare care trebuie să o fac. Încep. Totul îmi iese perfect, dar, când a trebuit să "aterizez" pe el, n-a fost aşa de bine. Am pus piciorul greşit, iar skateul s-a dus într-o parte şi eu cad lat pe jos.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 3:53 pm

Am venit repede si m-am pus in genunchi langa el.
-Esti bine? am spus eu privindu-l ingrijorata. Te-ai lovit?
Am incercat sa-l ajut sa se ridice apoi mi-am dat seama ca din cauza mea a cazut.
-Iarta-ma...daca nu mi-ai fi aratat, nu ai fi cazut...Imi pare rau.
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 4:05 pm

Încep să râd.
-Nu-ţi face griji, nu e vina ta. Nu e prima dată când cad. Cred că m-am obişnuit deja cu căzăturile, spun râzând.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 4:07 pm

-Da, dar acum ai cazut fiindca eu te-am pus sa imi arati kickflip, nu-i asa?
Il privesc ingrijorata, sperand ca nu a patit nimic. 'Ahh...sunt de groaza!' imi zic in gand.
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 4:14 pm

-Dacă nu mă rugai tu, oricum mai încercam şi cădeam mai tărziu. Deci tot cădeam. Vreau să învăţ kickflip şi ştiu că voi cădea, dar nu îmi este frică. Nu-ţi face griji, nu e vina ta, spun eu punându-i mâna pe umăr şi zâmbindu-i.
Sus In jos
Brooke

Brooke


Mesaje : 177
Data de înscriere : 22/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 5:38 pm

Tanara vazu` ca nu era singura care vroia sa faca kickflip , trase aer in piept si se duse pe pista . Privi in jos apoi isi da drumul , facu` un salt in aer , placa de skate se roti si ateriza cu bine .
-Yuhuu!!! murmura fericita
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeSam Ian 30, 2010 1:12 pm

Am zambit si eu si apoi imi veni o idee.
-Ma lasi sa incerc? Stiam sa fac kickflip, dar cred ca mi-am iesit din mana. Ma lasi?
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 10:55 am

-Te las, te las, spun zâmbind şi mă cocoţ pe bancă ca o maimuţă.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 1:47 pm

Am zambit cald si am luat sakte-ul. Am inceput bine, totul mergea cum trebuie, spre mirarea mea. 'Hai ca pot si aterizarea...' mi-am zis in timp ce am sarit. Am aterizat cum trebuie dar am calcat putin stramb, ce ma facu sa cad pe jos ca o bucata de lemn.
-Fir-ar sa fie...am zis in soapta.
Mi-am pus mana pe glezna piciorului. Ma durea. 'Asta mai lipsea acuma...'
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 6:56 pm

Ţopăi până la ea şi o ajut să se ridice.
-Eşti bine? Întreb eu în timp ce mă aşez pe vine pe bancă.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 7:31 pm

-Glezna...am spus in timp ce imi roteam usor laba piciorului.
Mi-am dat o palma peste frunte si am continuat:
-M-am facut de ras, nu-i asa?
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 9:37 pm

-Ai făcut la fel ca mine, deci, dacă crezi că eu m-am făcut de râs, atunci pot spune că şi tu ai reuşit, spun eu cu glas încet.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:26 pm

Mi-am intors privirea spre el si am inceput sa rad.
-Ei, fir-ar sa fie. Nu ma prea asteptam sa imi iasa, am spus. N-am mai exersat de multa vreme, deci se intelege de ce am cazut.
Am oftat si mi-am lasat capul pe spate.
-Ce mai zi...am soptit apoi.
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 9:16 pm

-Dacă nu exersezi mi se pare normal să cazi, spun eu încet.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 11:08 am

-Off, mai! oftez eu uitandu-ma in jur. 'Nimic de facut, ei?' mi-am zis, apoi l-am privit pe Adeon. Hai sa facem o plimbare. Ce zici?
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 12:08 pm

-Dacă vrei tu, spun eu ridicându-mă de pe bancă şi luând skateul în mână.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:17 pm

Am zambit cald si mi-am luat rolele in mana, venind in rand cu el.
-Hmmm...ce zici de o inghetata? Am pofta mare pe una acum...Ah, si fac eu cinste!
Sus In jos
Adeon

Adeon


Mesaje : 146
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 4:51 pm

-Eu nu prea am poftă, dar poţi să îţi iei tu una, spun privind un grup de skateri.
Sus In jos
Ishbell Aileen Kirsteen

Ishbell Aileen Kirsteen


Mesaje : 55
Data de înscriere : 23/01/2010

Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 9:30 pm

Am suras usor privindu-l. Se vedea ca nu are chef de nimic, asa ca n-am mai incercat.
-Esti obosit? am intrebat, ca sa nu las tacerea peste noi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ollie or kickflip? :P Empty
MesajSubiect: Re: Ollie or kickflip? :P   Ollie or kickflip? :P Icon_minitime

Sus In jos
 
Ollie or kickflip? :P
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Streets :: Orasul :: Skate Park-
Mergi direct la: